Jak wyznaczać nowe cele, żeby udało się je zrealizować

Skomentuj

Nowy Rok, nowa ja, nowe cele. Czy zaplanowaliście już i spisaliście swoje cele na Nowy Rok, czy jesteście jeszcze w rozsypce? Jeżeli wciąż zastanawiacie się jak wyznaczać nowe cele, żeby udało się je zrealizować, zapraszam na wpis.
Jeżeli jednym z twoich celów jest ograniczenie jedzenia słodyczy, to zerknij na wpis detoks cukrowy oraz 3-dniowy detoks cukrowy - podsumowanie.
Jedną z najważniejszych rzeczy, o której przeczytacie w wielu podręcznikach jest spisanie swoich celów. A więc weź kartkę i długopis i spisz swoje cele. Tak, dobrze przeczytałeś/aś. Spisz je, odręcznie. Być może według Ciebie jest to prechistoryczna technologia, ale okazuje się, że właśnie ten najzwyklejszy sposób działa najlepiej. Wykorzystujesz wówczas większość swoich zmysłów i w tym tkwi moc :-)

Pamiętaj, że nie musisz zmieniać wszystkiego. Zacznij od małych zmian, które będziesz wprowadzać systematycznie.

Zastanawiałeś/aś się dlaczego części z twoich postanowień noworocznych nie udaje się zrealizować i to po raz kolejny? Dlaczego niektórzy z nas rezygnują już po miesiącu lub dwóch?

Odpowiedź jest prosta. Często wyznaczamy sobie zbyt wiele celów w zbyt krótkim czasie. Próbujemy wywrócić nasze życie do góry nogami, chcemy zmienić prawie lub dosłownie wszystko, a kiedy nam się to nie udaje, czujemy się sfrustrowani.

To oczywiście nie oznacza, że powinieneś/aś spocząć na laurach i nic nie zmieniać. Wyznaczaj sobie ambitne cele, ale wyznacz na początek 1,2 lub 3 cele, a nie od razu 10 czy 20. Za jakiś czas - kwartał lub dwa możesz wrócić do swoich postanowień i zrobić podsumowanie. Zastanów się, co się udało, a co nie i dlaczego, wyciągnij wnioski na przyszłość, a następnie dopisz kolejne cele na kolejny  kwartał lub dwa.

Małymi kroczkami, ale cały czas do przodu.

I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, na którą chciałam Ci zwrócić uwagę. W podejmowaniu i wyznaczaniu sobie celów istotne jest nastawienie. Pomyśl, że robisz to z miłości do siebie i swojego ciała. Jeżeli podejdziesz do tego w ten sposób, twój umysł i twoje ciało będą bardziej skłonne do współpracy :-)

Na sam koniec chciałam Ci życzyć Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Pięknych planów i oczywiście ich realizacji. Trzymam za Ciebie kciuki i do usłyszenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz