11 hitów, czyli lista najlepszych piosenek, bez których nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia

Skomentuj

Już za niecały tydzień Święta :-) Dlatego chciałam Wam zaprezentować listę piosenek, bez których nie wyobrażam sobie Świąt i których od kilku dni już słucham, wprowadzając się powoli w świąteczny klimat.

A jeśli myślisz o czymś słodkim, to koniecznie zobacz przepis na zdrowe trufle bez dodatku cukru.
11 najlepszych piosenek, bez których nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia. Ranking jest oczywiście subiektywny. Jeżeli dopisałbyś/abyś jeszcze jakąś inną piosenkę, bez której Ty nie wyobrażasz sobie świąt, to zostaw komentarz.

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego akurat 11. Odpowiedź jest prosta. A dlaczego nie :-D A tak serio, no po prostu mniej się nie dało.

Kolejność piosenek jest totalnie przypadkowa.
 1. Last Christmas - George Michael
 2. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! - Dean Martin
 3. All I Want for Christmas Is You - Mariah Carey
 4. It's the Most Wonderful Time of the Year - Andy Willliams
 5. Driving Home for Christmas - Chris Rea
 6. Jingle Bell Rock - Daryl Hall & John Oates
 7. Merry Christmas Everyone - Shakin` Stevens
 8. It's Beginning to Look a Lot Like Christmas - with Mitchell Ayres & His Orchestra
 9. Winter Wonderland - Macy Gray
 10. Wonderful Christmas - Paul McCarntey
 11. Santa's Coming For Us - Sia
Jako ciekawostkę powiem Wam, że pierwsza z tej listy piosenka, czyli Last Christmas, którą kojarzymy głównie z Georgem Michaelem, została napisana i zagrana przez zespół Wham! który to w roku 1981 założył George Michael razem z Andrew Ridgeleyem. Piosenka powstała w 1984 roku i co ciekawe wcale nie opowiada o świętach, a o złamanym sercu. Utwór ten niemalże od razu podbił listy przebojów i do dzisiaj jest jedną z najczęściej granych piosenek w okresie świątecznym.

Wiem, że są ludzie, którzy szczerze nienawidzą tej piosenki, ale ja naprawdę nie wyobrażam sobie bez tej piosenki Świąt. W zasadzie, kiedy zaczynają ją puszczać w różnych miejscach, sklepach, galeriach, na ulicy, to wiem, że już niedługo będą Święta :-)


0 komentarze:

Prześlij komentarz