Rozgrzewający napar z imbiru

Skomentuj
W kalendarzu i w zasadzie na razie tylko w kalendarzu zima. Jak spojrzeć za okno, to bardziej początek wiosny :-) W sumie to nie mam nic przeciwko, tylko ostatnich kilka dni, jakoś tak chłodno. Też tak macie, że chodzicie i zastanawiacie się, czym by się tu rozgrzać? Bo ja tak i znalazłam świetny pomysł.
Do tego pysznego naparu polecam fit muffinki z mąki orkiszowej.
To pyszny i przede wszystkim rozgrzewający napar ze świeżego imbiru.

Składniki na 1 porcję:

  • szklanka gorącej wody;
  • 4-5 plastrów świeżego imbiru;
  • 2 plastry pomarańczy;
  • 3-4 goździki.
Pamiętajcie, żeby wcześniej dobrze umyć pomarańczę. Pomocna może okazać się mała szczoteczka ryżowa. Pokrojony imbir, plastry pomarańczy i goździki wrzucamy do kubka, zalewamy szklanką wrzątku i zostawiamy pod przykryciem na około 10 minut. Po tym czasie napar jest gotowy do picia.
Na zdrowie.


Napój ten wspaniale rozgrzewa od środka. Wypijcie kilka łyków i zaraz zrobi Wam się tak ciepło, że będziecie musieli ściągnąć sweter, w którym chodzicie po domu. Teraz żaden mróz i zima nie jest mi straszna, wystarczy że pod ręką znajdzie się kawałek imbiru :-)

A Wy macie jakieś swoje ulubione, sprawdzone sposoby na rozgrzewające napary lub herbatki, które popijacie zimą lub po prostu wtedy, kiedy jest Wam chłodno?

0 komentarze:

Prześlij komentarz