Weekend w Mediolanie | Weekend in Milan

Skomentuj

Mediolan to nie tylko jedna ze światowych stolic mody. To coś dużo więcej i z pewnością warto odwiedzić to miejsce. A jak wylądujecie w Bergamo, to polecam na chwilę zatrzymać się i w tym mieście.
Jeżeli zastanawiacie się nad innym, mniej tłocznym miejscem, to koniecznie zobaczcie wpis Wiosna w Chanii - Aktualizacja i galerie | Spring in Chania
Po wylądowaniu w Bergamo mamy dwie opcje. Możemy od razu kupić bilet na autobus do Mediolanu (podróż trwa ok. 1 godziny) albo możemy zatrzymać się na chwilę w samym Bergamo, co my też uczyniliśmy :-) Z lotniska do miasta (Bergamo) dojdziemy pieszo w ok. 20-25 minut lub możemy podjechać autobusem.

Co warto zobaczyć w Bergamo?
  1. Città Bassa (dolna część miasta);
  2. Kolejka linowa (liczy sobie ponad 120 lat i w ciągu kilku minut dostaniemy się nią do Città Alta);
  3. Città Alta (Stare Miasto, gdzie znajdziemy zabytki pochodzące nawet z początków XII wieku);
  4. Duomo di Bergamo (Katedra, która mieści się w części Città Alta);
  5. Bazylika Santa Maria Maggiore (również znajdziecie ją w starej części Bergamo);
  6. Piazza Vecchia (z pięknym placem, charakerystyczną fontanną z białymi lwami i wzniesioną w XII w. wieżą miejską);


To tylko niektóre z atrakcji, które oferuje nam to miasto. My mieliśmy niecałe popołudnie, więc i tak udało nam się sporo zobaczyć. Jeżeli zdecydujecie się na nieco dłuższy pobyt w Bergamo, to jest tam kilka muzeów (m. in. Muzeum Miejskie, Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Historii Naturalnej), kościołów, galerie (Galeria Sztuki oraz Galeria Sztuki Nowoczesnej), a nawet teatr. Starałam się wymienić najważniejsze rzeczy, ale Bergamo ma dużo więcej do zaoferowania. Następnym razem również zatrzymamy się tam na chwilę i obejrzymy to, czego nie udało nam się zobaczyć tym razem.
Więcej zdjęć znajdziesz w galerii Bergamo - Mediolan.
Mediolan
Do Mediolanu dostaniemy się bezpośrednio z lotniska lub, co my wybraliśmy, pociągiem z Bergamo. Mediolan jest dużym i pięknym miastem ze specyficzną mieszanką architektury. Znajdziemy tu wiele przepięknych zabytków, bogato zdobionych i malowanych kamienic, a także nowoczesne budynki, całe pokryte szkłem. Mediolanu nie trzeba specjalnie reklamować. To drugie co do wielkości miasto Włoch, które cały czas tętni życiem, a do zobaczenia jest tu całe mnóstwo zabytków. Oprócz tego wiele restauracji, knajp oraz barów do odwiedzenia. Na to wszystko potrzeba raczej miesięcy, niż dni :-) W Mediolanie znajduje się również jedna z najnowocześniejszych linii metra w Europie, na trasie której jeżdżą bezobsługowe pociągi. Z przodu i z tyłu składów jest panoramiczna szyba, więc kiedy jedziemy, możemy oglądać tunele i kolejne stacje metra z punktu widzenia maszynisty.Wrażenie jest niesamowite.Co jeszcze? Oczywiście przepyszne jedzenie i przemili ludzie. To już była nasza druga wizyta w Mediolanie i z pewnością jeszcze tam wrócimy :-)

O wcześniejszej wyprawie do Mediolanu możecie przeczytać we wpisach:

Wycieczka do Mediolanu - dzień 1

0 komentarze:

Prześlij komentarz