Wycieczka na Gozo, Malta | Trip to Gozo, Malta

Skomentuj

Gozo to jedna z pięciu wysp należąca do Archipelagu Maltańskiego. Spokojna i malownicza wyspa położona ok. 5 km na północny zachód od Malty (jakieś 25 min. promem z Cirkewwy). Miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć .
Zobacz również Sliema, Malta
Pierwszym punktem naszej całodniowej wycieczki po Gozo była jedyna w swoim rodzaju, bo usłana czerwonym piaskiem, plaża w Ramla Bay. 2 godziny to zdecydowanie za mało, żeby nacieszyć oczy tym pięknym widokiem, ale do zobaczenia jest jeszcze tak wiele :-)


Calipso Cave, a potem Victoria (kiedyś Rabat), stolica Gozo. Przepiękne miasto, nad którym góruje XVII-wieczna cytadela, skąd rozpościera się wspaniały widok na całą wyspę. W skład kompleksu wchodzi katedra św. Marii z malunkami Antonia Manuele, które sprawiają wrażenie trójwymiarowych (pomimo tego, że zostały wykonane na płaskim suficie). Poza tym możemy tu zobaczyć muzea: katedralne, archeologiczne, folkloru i natury oraz stare więzienie zbudowane w XVI w. przez joanitów. Zanim wejdziemy do samej cytadeli możemy zwiedzić schrony przeciwlotnicze. Niepozorne miejsce z niepowtarzalnym klimatem.Kolejnym punktem naszej wycieczki była Dwejra, która słynie z Lazurowego Okna (Azure Window), które powstało w wyniku erozji wapienia. To ogromny, 100 metrowy łuk skalny, przypominający ramę okna z przepięknym pejzażem Morza Śródziemnego. Nieopodal znajduje się urokliwe miejsce z widokiem na jaskienie. Tutaj chwilę odpoczęliśmy...
Czas biegł nieubłaganie. Słońce chyliło się ku zachodowi, pora wracać. Gozo, takie małe, ciche, niepozorne. Chcę więcej :-) Już planujemy z Maćkiem cały weekend na Gozo.

Zobacz więcej zdjęć z wycieczki na Gozo.

0 komentarze:

Prześlij komentarz