Pielęgnacja twarzy zimą

Skomentuj
To właśnie zimą skóra naszej twarzy wystawiona jest na wiele czynników, które mogą negatywnie wpływać na jej stan. Jak zatem dbać o skórę twarzy zimą, aby dalej wyglądała świeżo i promiennie? Jakie kosmetyki stosować, a jakich unikać?
Zobacz również jak dbać o skórę zimą.
Niskie temperatury, silny wiatr i długie godziny spędzone w ogrzewanych pomieszczeniach mają niekorzystny wpływ na naszą skórę. Czynniki te powodują podrażnienia i zaczerwienienia. Skóra sama się nie obroni. Wytwarza mniej substancji natłuszczających, staje się matowa, szara i przesuszona.

Ratunkiem na wyżej wymienione dolegliwości jest krem nawilżający, który należy dobrać do pory roku potrzeb naszej skóry. Najlepszą ochroną będą kremy natłuszczające, które zabezpieczą skórę zimnem oraz utratą wilgotności. Jeśli masz tłustą lub mieszaną cerę odpowiedni będzie krem półtłusty. W sytuacji, kiedy twoja skóra nie reaguje dobrze na taki  krem, ponieważ jest za tłusty, wówczas powinien wystarczyć krem nawilżający.
Ważne!
Krem na twarz nałóż przynajmniej na 15 do 30 minut przed wyjściem z domu. W tym czasie kosmetyk dobrze się wchłonie i bez obawy możesz wystawić się na działanie zimna.
W przypadku suchej skóry koniecznie zaopatrz się w krem półtłusty lub tłusty. W sklepach znajdziemy różne serie kremów ochronnych na zimę. Warto się rozejrzeć i wybrać coś dla siebie. Szukajmy kosmetyków, które będą zawierać sfingolipidy. Są to zalążki lipidów, które mają za zadanie pobudzić cerę do produkcji własnych lipidów, dzięki czemu zabezpieczymy skórę przed utratą wody. Osoby z cerą naczynkową powinny szczególnie uważnie dobierać kosmetyki do potrzeb swojej skóry. Dodatkowo powinny zadbać, aby w ich diecie znalazły witaminy z grupy C, K oraz PP.
Nie zapomnij!
Skóra wokół oczu również wymaga Twojej uwagi. Nie wystarczy zwykły krem nawilżający. Wybierz nieco tłustszy kosmetyk lub np. czyste masło roślinne.

Jakich składników szukać w kremach?
W kosmetykach szukajmy kwasu hialuronowego, który silnie nawilża i przeciwdziała odwodnieniu skóry. Poza tym wypatruj witamin: A, E, D i C. Mile widziana będzie również gliceryna, która działa zarówno na, jak i pod powierzchnią skóry. Innymi składnikami, których powinniśmy wypatrywać są: wosk pszczeli, masło karite (masło shea), oleje naturalne np. jojoba, arganowy, macadamia czy sezamowy.

Ciekawostka!
Masło Shea zawiera naturalne filtry chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem.
Ważne!
Kremy na twarz nakładaj przynajmniej 2 razy dziennie - rano i wieczorem. Jeżeli jesteś dużo w ruchu, to najlepiej przed każdym wyjściem z domu.
Warto wiedzieć!
W ciągu dnia możesz używać wody termalnej. Jeżeli nie masz jeszcze w swojej kosmetyczce tego kosmetyku, koniecznie się w niego zaopatrz. Woda termalna zawiera minerały, które zbawiennie działają na naszą skórę. Wystarczy ją rozpylić na twarzy i po chwili osuszyć chusteczką.


Pomimo tego, że nie ma zbyt wielu dni słonecznych, nie zapominaj o tym, że krem powinien posiadać filtr. Skórę, szczególnie twarzy, przed działaniem promieni słonecznych powinniśmy chronić przez cały rok. Nawet zimą słońce potrafi być bardzo ostre.

Jeżeli na co dzień malujesz się, nie zapomnij o dokładnym demakijażu. Kosmetyki, którymi go wykonujesz nie powinny zawierać alkoholu, który może wysuszać i podrażnić skórę.

Raz na 2 tygodnie wykonaj delikatny peeling. Skóra nabierze zdrowego i świeżego wyglądu. Poza tym będzie lepiej i szybciej wchłaniać substancje zawarte w kremach.
Dobrze oczyść twarz i nałóż krem odżywczy lub nawilżający. Dla lepszych rezultatów pod krem możesz zaaplikować serum odbudowujące lub rewitalizujące. To właśnie w nocy nasza skóra regeneruje się najszybciej.
Zobacz recenzję serum intensywnie rewitalizującego marki BIOLIQ.

0 komentarze:

Prześlij komentarz