Worek z dżinsu na różności - DIY

1 komentarz

Jeżeli masz w swojej szafie niepotrzebną parę dżinsów, pokażę Ci, w jaki sposób możesz je wykorzystać. Jest to przeróbka, której wykonanie zajmie od kilku do kilkunastu minut.
Kliknij tutaj i zobacz, co jeszcze można wyczarować z dżinsu.
Worek z dżinsu na różności, dzięki któremu na półkach będzie panował porządek. Do jego wykonania będziemy potrzebować:
  • para starych dżinsów (w zasadzie wystarczą same nogawki),
  • maszyna do szycia (jeżeli nie mamy maszyny, wystarczy igła i nici),
  • nożyczki.
Krok 1. Wywracamy spodnie na lewą stronę i mierząc od dołu nogawki obcinamy interesującą nas długość - mój kawałek ma ok. 26 cm długości i 24 cm szerokości.
Krok 2. Zszywamy jeden z rozciętych boków.
Krok 3. Materiał zginamy w rogach i przeszywamy ok. 3 cm od końca z obu stron, po czym obcinamy rogi. Dzięki temu worek będzie lepiej się układał.
Krok 4. Wywracamy na prawą stronę i lekko wywijamy górę - Gotowe :-)To jest najprostsza wersja takiego woreczka na różności, którą wykonacie w kilka minut. Nieco dłużej zajmie Wam uszycie worka z podszewką. Do tego celu będziecie potrzebować jeszcze innego kawałka materiału.
Sposób szycia jest ten sam. Z innego materiału wycinacie dwa prostokąty o tej samej długości i szerokości co dżins. Później postępujecie zgodnie z 4 powyższymi krokami. Na sam koniec składamy oba materiały prawymi stronami do siebie i je ze sobą zszywamy, pozostawiając małą szczelinę (szer. ok. 3-5 cm), aby móc później wywrócić całość na drugą stronę. W ten sposób powstanie dwustronny worek na różności.


1 komentarz:

  1. Takim pomysłom mówię "tak". Gorzej u mnie z wykonaniem i brakiem czasu ;//

    OdpowiedzUsuń