Olej z dzikiej róży - recenzja

2 komentarze
Olejek z dzikiej róży
tłoczony na zimno
Dary Natury


Olej z róży jest tłoczony na zimno z roślin uprawianych w gospodarstwach ekologicznych. Bogaty w witaminy A, E, C, witaminy z grupy B, kwasy omega 3 i omega 6. Można go używać w kuchni jako dodatek do sałatek i mięs. Jest też szeroko stosowany w kosmetyce.

Działanie:
  • opóźnia procesy starzenia się skóry,
  • wygładza zmarszczki,
  • redukuje rozstępy i blizny,
  • poprawia elastyczność skóry.

Sposób użycia:
Nanieść na czystą skórę i delikatnie masować, aż do całkowitego wchłonięcia się preparatu.

Skład:
100% olej z pestek dzikiej róży.

LEGENDA:
składniki pożądane, dobre, używane w kosmetykach naturalnych
składniki obojętne
składniki niewskazane albo alergenne


Moja opinia:
Zacznę od samego opakowania, które jest bardzo solidne. Buteleczka wykonana jest z ciemnego szkła. Na opakowaniu znajdują się etykiety m. in. z informacją o składzie oraz dacie do spożycia. Butelka jest zakręcana, a nakrętka zrobiona jest z grubego plastiku.

Ze względu na to, że nie zawiera żadnych dodatków oraz substancji konserwujących, ma krótki termin do spożycia - 6 miesięcy od daty tłoczenia.

Pomimo, że kosmetyk jest olejem, szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Ma intensywny kolor i delikatny zapach.

Z powodzeniem można go używać do pielęgnacji całego ciała.

Opakowanie o pojemności 100 ml wystarczyło mi na miesiąc. Biorąc pod uwagę to, że przez połowę tego czasu używałam go zamiast balsamu do ciała, w mojej opinii kosmetyk jest wydajny.

Dobrze nawilża i odniosłam również wrażenie, że nieznacznie poprawia koloryt skóry. Tak jak obiecuje producent, zmniejsza widoczność blizn.

100% naturalny olej z pestek dzikiej róży tłoczony na zimno. Czego chcieć więcej? Czyste i niczym nieskażone bogactwo natury, z którego po prostu trzeba korzystać.

Jedyne na co można ponarzekać to aplikator, a w zasadzie jego brak, przez co nie jesteśmy w stanie precyzyjnie dozować kosmetyk. Szeroki otwór powoduje, że niekiedy wydobędziemy więcej kosmetyku niż byśmy potrzebowały.

Zużyłam już całą buteleczkę i z pewnością kupię następną. Teraz testuję inny olej, który również nadaje się do pielęgnacji całego ciała i ma podobne właściwości, co wspomniany wyżej kosmetyk, ale o tym niebawem :-) Jego recenzje również będziecie mogli przeczytać za jakiś czas.

A czy Wy używaliście już jakiś olei naturalnych?Zalety:
  • skład,
  • opakowanie,
  • wydajność,
  • działanie,
  • cena.

Wady:
  • brak aplikatora.

Ocena ogólna:
Cena: ok. 22 zł
Marka: Dary Natury
Pojemność:  100 ml
Opakowanie: szklane
Kupione: Allegro
Ilość zużytych opakowań: 1

Czy kupiłabym ten produkt ponownie?
TAK

2 komentarze: