Jak dbać o skórę zimą

Skomentuj

Przetrwać zimę
Wbrew pozorom to właśnie zimą skóra jest bardziej narażona na przesuszenia, zaczerwienienia i podrażnienia. Temperatury poniżej zera, wiatr, przebywanie wiele godzin w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach - wszystkie te czynniki nie sprzyjają naszej urodzie i powodują, że często myślimy o tym, kiedy wreszcie skończy się ta zima :-D

Jak dbać o skórę zimą? Co zrobić, żeby była promienna i zdrowa?


Kosmetyki
Dostępne są kosmetyki, które umilą nam czas w oczekiwaniu na wiosnę i sprawią, że nasza skóra będzie pachnąca, jedwabista i zadbana. Do wyboru mamy balsamy, masła do ciała, olejki, nawilżające olejki do kąpieli, kremy do rąk oraz pomadki.

Balsam, olejek czy masło do ciała?
Koniecznie gęsty kosmetyk, nakładany zaraz po kąpieli lub prysznicu np. masło awokado przeciw przesuszeniu do skóry suchej i odwodnionej lub olejek z dodatkiem oliwy z oliwek. Jeżeli lubimy gorące kąpiele, to koniecznie w towarzystwie natłuszczających żeli, olejków lub innych kosmetyków, które zadbają o nawilżenie naszej skóry. Niedawno kupiłam dwufazowy olejek do kąpieli imbir+kardamon, który używam również zamiast żelu. Podczas kąpieli wlewam niekiedy odrobinę oliwy, dzięki czemu skóra jest nawilżona i głodka, ale nie tłusta :-)

Pamiętajmy!
Po każdym myciu rąk należy użyć kremu i nie zapominajmy o pomadkach. W taką pogodę jak dziś nie ruszam się bez niej z domu. Zazwyczaj wybieram ochronną pomadkę Carmex albo jej tańszy, równie dobry, odpowiednik produkowany specjalnie dla Rossmanna (pomadka ze zdjęcia).

A jakich kosmetyków Wy używacie zimą? Chętnie poznam Wasze sugestie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz