Jesteśmy w Barcelonie - Parc de la Ciutadella

Skomentuj
Przedwczoraj, dzień po Piana Party (Foam Party) wybraliśmy się na spacer do niedaleko położonego parku "Parc de la Ciutadella. Niby zwykły park, wyznaczone ścieżki, krótko przystrzyżona trawa, jakieś oczko wodne, a jednak nie do końca... Rosną tu piękne palmy, na których można dostrzec zielone papużki ;-) - flora i fauna typowa dla tych stron urzekła mnie.


Obok parku znajduje się miejskie centrum sportowe (Centre Esportiu Municipal). Natomiast w samym parku jest wejście do ZOO - może stąd te papugi ;-D Z innych atrakcji jest możliwość popływania łódką po w sumie niemałym oczku wodnym.


Jedną z bardziej widowiskowych rzeczy, jakie można zobaczyć w parku jest zabytkowa fontanna - Cascada. Na prawdę robi wrażenie ;-)Na miejscu skosztowaliśmy tutejszego wina i poznaliśmy mieszkającego tu od 2 lat Senegalczyka, do którego się przyłączyliśmy i spróbowaliśmy swoich sił na djembe. Znajdował się tam także wielki mamut, z którym chcieliśmy sobie zrobić zdjęcie ;-) niestety ustawiła się do niego kolejka ;-/

Przy jakiejś inne okazji zrobimy sobie z nim zdjęcia i wówczas zamieszczę je na blogu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz